Поврзи се со нас

Популарно.мк

Ера Истрефи има нов хит – „Редрум“ (ВИДЕО)

Музика

Ера Истрефи има нов хит – „Редрум“ (ВИДЕО)

Пристигна ли наследникот на „Бонбон“?

20-годишната косоварка Ера Истрефи ги премина сите јазични бариери откако во 2016 година го објави хитот „Бонбон“ кој ги освои светските топ листи и поради кој склучи договор со голема американска музичка компанија и стана една од најпопуларните пејачки во регионот и пошироко.

Таа реши повторно да нѐ изненади со нов хит, односно соработка со Феликс Сноу (човекот кој стои зад песната „Голд“ на Киара), а „Редрум“ е електронска, запалива и многу заразна песна на прво слушање.

Дали ви се допаѓа новата песна на Ера Истрефи, оставаме да одлучите вие.

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.