//
Следи нѐ
To Top

Ера Истрефи има нов хит – „Редрум“ (ВИДЕО)

Пристигна ли наследникот на „Бонбон“?

20-годишната косоварка Ера Истрефи ги премина сите јазични бариери откако во 2016 година го објави хитот „Бонбон“ кој ги освои светските топ листи и поради кој склучи договор со голема американска музичка компанија и стана една од најпопуларните пејачки во регионот и пошироко.

реклама

Таа реши повторно да нѐ изненади со нов хит, односно соработка со Феликс Сноу (човекот кој стои зад песната „Голд“ на Киара), а „Редрум“ е електронска, запалива и многу заразна песна на прво слушање.

Дали ви се допаѓа новата песна на Ера Истрефи, оставаме да одлучите вие.

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: