fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кели Брук – жена со совршено тело (ФОТО)

Сцена

Кели Брук – жена со совршено тело (ФОТО)

За топ-моделот Кели Брук сите знаеме дека изгледа совршено, а сега тоа го потврди и науката.

Имено, во една студија на Универзитетот во Тексас, се наведува дека земајќи ги предвид висината на британската старлета, масата, должината на косата и формата на лицето, таа претставува пример за совршен изглед на женско тело.

– Оваа жена е сосема природна и научно совршена, истакнуваат авторите.

Кели никогаш не се подложила на пластична операција, а нејзиното тело секогаш изгледа здраво. Сепак, таа еднаш призна дека повремено се соочува со навреди, односно со модни агенти кои ја нарекле „полничка”.

Дури и во трудот има и една „забелешка“ дека таа „би изгледала подобро со некој килограм помалку”, со што повеќето мажи и не би се сложиле.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.