Поврзи се со нас

Популарно.мк

Новата фотосесија на Наташа Малинкова ќе ве „удри“ од земја (ФОТО)

Дарио јанковиќ

МК Сцена

Новата фотосесија на Наташа Малинкова ќе ве „удри“ од земја (ФОТО)

Со провокативна фотосесија, познатата пејачка Наташа Малинкова ја најавува нејзината најнова песна со наслов „Хеј мама“.

Станува збор за уште едно музичко парче направено од тимот со кого Малинкова веќе долги години работи.

Токму и оваа фотосесија е повод за новата песна, а благодарение на веќе докажаните модни дизајнери, Викторија Арсовска и Андреј Папаз Ѓоргиевски, Наташа овој пат пријатно ќе ве изненади.

Имено, за првпат ќе ја видите Наташа во едно поинаков светло.

– Песната е веќе подолго време готова, меѓутоа чекавме да се реши проблемот со забраната на емитување македонска музика. Станува збор за песна за која сум сигурна дека многу ќе и се допадне на публиката. Нешто ново, брзо и поразлично од она што досега сум работела – вели Малинкова.

Инаку за новата песна веќе се започнати и подготовките за видеоспотот кој треба за брзо да почне да се снима.

Дотогаш уживајте во новите фотографии на Наташа:

IMG_1686 IMG_1687 IMG_1688 IMG_1689 IMG_1690 IMG_1690 IMG_1691 IMG_1692
<
>

(Фото: Дарио Јанковиќ)

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.