Поврзи се со нас

Популарно.мк

ФАТЕНА НА ДЕЛО: Девојката на Роналдо тајно фотографирана со друг маж

Сцена

ФАТЕНА НА ДЕЛО: Девојката на Роналдо тајно фотографирана со друг маж

Кристијано Роналдо во врска е со 22-годишната Шпанка, Георгина Родригез, која редовно го следи на секој натпревар.

Додека работеше во бутик на Гучи оствари блиско пријателство со Алваро Каладо  со кој остана во многу добри односи. Откако Каладо објави фотографии на Инстаграм со убавата Георгина, многу обожаватели го тагираа Роналдо за да му го свртат внимането на оваа фотографија.

Така многумина упатиле шеговити пораки: „Роналдо мора да знаеш што девојката ти прави, носи ја секогаш во џеб, тоа ти е мој совет, беше една од нив.

После лавината коментарите се јави и познатиот фудбалер: „Внимателно:):):) напиша во својот коментар и ги воодушеви обожавателите.

Дека тие се вљубени докажаа на доделувањето на Златна топка на ФИФА во јануари кога Роналдо беше прогласен за најдобар играч на годината и Георгина за таа прилика позираше со неговиот син.

Двојката својата врска јавно ја објави во ноември минатата година кога се појавија заедно со Роналдо во Дизниленд во Париз.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.