//
Следи нѐ
To Top

Дел од номинирани за Оскар на црвениот тепих носеа сини ленти

Многумина од номинираните за Оскар по црвениот тепих кон церемонијата зачекорија со сини ленти во знак на солидарност со Американскиот сојуз за заштита на граѓанските права, што навестуваше дека настанот ќе добие и политичка боја.

Рут Нега, која беше номинирана за најдобра женска главна улога и Лин-Мануел Миранда, номиниран во категоријата најдобра песна за анимиран филм кои застанаа на страната на Сојузот, чијшто број на членови постојано расте.

реклама

Како одговор на политиката на претседателот Доналд Трамп, група американски граѓани започнаа помасовно да се организираат во здруженијата за заштита на човековите права и правата на малцинствата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: