//
Следи нѐ
To Top

Марк Цукерберг по втор пат ќе стане татко

„Таткото“ на Фејсбук, Марк Цукерберг објави дека неговата сопруга Присила Чан е бремена и дека за неколку месеци ќе добијат уште едно девојче.

– Кога дознавме дека е повторно бремена, прво – се надевавме бебето да е здраво, а потоа се надевав дека е девојче… Многу сум среќен што Маџ и нашето (второ) бебе ќе се имаат една со друга, напиша Цукерберг на Фејсбук.

реклама

Двојката веќе ја има 15-месечната Маџ, а среќниот татко призна дека не очекувале уште едно бебе, со оглед на тоа дека Присила и првиот пат едвај останала бремена.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: