//
Следи нѐ
To Top

Најавена седмата сезона на хит серијата „Игра на тронови“ (ВИДЕО)

Продуцентската куќа ХБО објави дека прикажувањето на новата седма сезона на мегапопуларната серија „Игра на престолите“ ќе започне на 16 јули.

Најавата на датумот на емитувањето на првата епизода од новата сезона, за кусо време предизвика вистински хаос на социјалните мрежи.

реклама

За само 20 минути по објавувањето на информацијата на Фејсбук, објавата доби над 130.000 „лајкови“.

Наспроти возбудата на најголемиот број љубители на серијата од новата сезона, некои од нив изразија разочараност бидејќи новата епизода „ќе се емитува многу доцна“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Промо

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: