Поврзи се со нас

Популарно.мк

СВЕТСКО, А НАШЕ: Слушнете ја евровизиската песна на Јана Бурческа (ВИДЕО)

МК Сцена

СВЕТСКО, А НАШЕ: Слушнете ја евровизиската песна на Јана Бурческа (ВИДЕО)

Вечерва на првиот канал на Македонската телевизија беше промовирана македонската песна за Евровизија 2017.

Јана Бурческа и „Dance alone“ се адутите кои ги одбра МТВ да ги бранат боите на Македонија.

Во продолжение први слушнете ја нашата евровизиска песна.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.