Поврзи се со нас

Популарно.мк

Деца влетаа во кадар, додека таткото во живо се јавуваше за Би-Би-Си (ВИДЕО)

Видео

Деца влетаа во кадар, додека таткото во живо се јавуваше за Би-Би-Си (ВИДЕО)

Би-Би-Си радио објави симпатично видео, во кое политичкиот аналитичар Роберт Кели се јавуваше во живо за Би-Би-Си од својата домашна канцеларија, кога влезе и неговата четиригодишна ќерка.

Таа танцувајќи влезе во собата и застана зад грбот на таткото, а водителот досетливо забележа дека и неа ја интересира темата за која разговараат.

Само неколку секунди подоцна, додека таткото се обидуваше да ја помести својата ќерка, во собата во проодувалка влезе и бебе, а веднаш по него и една жена, за која не се знае дали е сопругата или дадилката, и ги изнесе децата од собата.

Видеото наскоро стана вирално, но голем број корисници му забележаа на таткото што се обидел да го оттурне девојчето, наместо да го седне во крило. „вака, само изгледаше арогантно и безчувствително“, е еден од коментарите.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.