Поврзи се со нас

Популарно.мк

Српската евровизиска песна – оригинален хит или плагијат? (ВИДЕО)

Музика

Српската евровизиска песна – оригинален хит или плагијат? (ВИДЕО)

По петочната промоција на македонската песна за Евровизија која наиде на огромен број позитивни реакции од земјава и Европа, денеска и соседна Србија ја претстави својата избраничка, пренесува ТВ Пакет.

Тијана Богичевиќ, анонимно име на српската естрада, ќе ја претставува Србија на овогодишното издание на Евросонг во Киев, Украина.

Како и македонската, така и српската пејачка ќе пее на англиски јазик. Тијана ќе се претстави со песната „In too deep“. Песната е во продукција на Борислав Миланов, Bo Persson, Johan Alkenas и Lisa Ann Mari Linder.

Многумина кои ја слушнаа српската евровизиска песна, ќе речат дека на некои делови (влезот во рефренот) потсетува на „Fireworks“ на Кејти Пери.

Слушнете и проценете сами:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.