//
Следи нѐ
To Top

Тимберлејк незадоволен што Адел ја добила наградата за Албум на годината

Пејачот Џастин Тимберлејк се разочарал на доделувањето на Греми наградите и смета дека Адел, оваа година, незаслужено победила во категоријата Албум на годината.

– Френк Оушн ме воодушеви со песните и навистина имаше најдобар албум, вели Тимберлејк.

реклама

Сепак, на неговиот колега Оушн не му пречеше што не беше во натпреварот за претсижната музичка награда.

– И така номинациите и системот на гласање секоја година се наместени, прокоментира Оушн.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: