//
Следи нѐ
To Top

СТУДЕН БРАН ВО АМЕРИКА: Замрзна куќа на брегот на езерото Онтарио

Куќа којашто се наоѓа на брегот на езерото Онтарио во американската сојузна држава Њујорк, целосно замрзна поради студениот ветер и огромните езерски бранови, коишто цела вечер ја плискале куќата.

Невообичаено студено време, со обилни снежни наноси и силен ветер, го опфати целиот тој реон минатата седмица.

реклама

Необичната глетка на куќата ја забележал фотографот Џон Куко, кој и ги објави сликите на социјалните мрежи.

– Се зачудив колку луѓе сметаат дека овие фотографии се монтажа или дека сум ја напрскал куќата со пена, изјави фотографот за Би-Би-Си.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: