//
Следи нѐ
To Top

СТУДЕН БРАН ВО АМЕРИКА: Замрзна куќа на брегот на езерото Онтарио

Куќа којашто се наоѓа на брегот на езерото Онтарио во американската сојузна држава Њујорк, целосно замрзна поради студениот ветер и огромните езерски бранови, коишто цела вечер ја плискале куќата.

Невообичаено студено време, со обилни снежни наноси и силен ветер, го опфати целиот тој реон минатата седмица.

реклама

Необичната глетка на куќата ја забележал фотографот Џон Куко, кој и ги објави сликите на социјалните мрежи.

– Се зачудив колку луѓе сметаат дека овие фотографии се монтажа или дека сум ја напрскал куќата со пена, изјави фотографот за Би-Би-Си.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијамарт 14, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијамарт 14, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијамарт 14, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: