//
Следи нѐ
To Top

Бразилскиот претседател се иселил од резиденцијата поради духови?!

Претседателот на Бразил Мишел Темер одлучил да се исели од резиденцијата поради „лоши вибрации и духови”. Зборувајќи за неделниот весник Веја, Темер и неговата 33-годишна сопруга Марчела велат дека палатата Алворадо, која ја дизајнирал починатиот бразилски архитект Оскар Нимејер, всушност е морничава. 

– Почувствував нешто чудно таму. Од првата ноќ не можев да заспијам. Енергијата не е добра, порача Темер, додавајќи дека почнале да се прашуваат дали е можно во резиденцијата да има духови.

реклама

Вилата му се допаднала само на синот на Темер, Мичелзинху.

Веста за селењето на претседателот од Алворадо и враќањето во палатата Јабуру е објавена на почетокот на март, а сега е откриено и зошто тоа го направил. Инаку, палатата Јабуру ја користел како свој дом, додека бил потпретседател на Бразил, а претседателка била Дилма Русеф, сменета во 2016 година.

Овие информации стигнаа во време кога Бразил минува низ тешка политичка криза, предизвикана од корупциски скандал со кој се опфатени многу политички елити во земјата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијамарт 15, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијамарт 15, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијамарт 15, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: