Поврзи се со нас

Популарно.мк

Еве зошто ништо не може да ја замени бабата!

Љубов

Еве зошто ништо не може да ја замени бабата!

Не постои проблем, кој бабите не можат да го решат со чаша сок, колаче или приказна. 

Исто така таа е најдобар готвач во градот и секогаш е подготвена да те најаде.

Само бабата има толку многу љубов во себе и никогаш не ја штеди.

Никој не е толку подготвен да те сослуша како твојата баба. Без оглед за што зборуваш. На крајот секогаш ќе се согласи со тебе.

Задачата на родителите е да ги воспитуваат децата, а на бабите да ги размазуваат.

Никогаш нема да те пушти да излезеш од нејзината куќа без храна, пари и прегратка.

Бабите се единствени, затоа негувајте ги, почитувајте ги.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Љубов

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.