Поврзи се со нас

Популарно.мк

Кристијано Роналдо чека близанци

Сцена

Кристијано Роналдо чека близанци

Еден од најпознатите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо, ќе го прошири своето семејство за уште два члена, односно машки близначиња, што ќе ги роди сурогат мајка, пишува „Дејли Меил“.

Кристијано (32) неодамна на светот му ја претстави и својата нова девојка – Георгина Родригез (23), со која живеат во неговата куќа „тешка“ 5 милиони фунти.

Но, името на мајката се чува во тајност, ни семејството не знае како се вика. Гласините говорат дека таа од фудбалерот веќе добила 10 милиони фунти за да остане во тајност.

Роналдо посебно го радува тоа што неговиот прв син Кристијано Џуниор ќе има со кого да расне.

Пред неговата сегашна девојка Георгина, Кристијано беше во врска со рускиот топ модел Ирина Шајек, која моментно исто така чека дете со својот вереник, глумецот Бредли Купер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.