Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Затворени и евакуирани двата терминала на парискиот аеродром „Орли“

Вести

Затворени и евакуирани двата терминала на парискиот аеродром „Орли“

Двата терминала на парискиот аеродром „Орли“ се затворени и евакуирани по инцидентот со воената патрола, јави дописникот на МИА од Париз.

Истовремено е прекинат целиот воздушен сообраќај, соопшти дирекцијата за цивилен авиосообраќај. Пристапот кон аеродромот е затворен за сообраќај, а од терминалот „Југ“ се евакуирани околу 3.000 лица.

Претходно, Министерството за внатрешни работи соопшти дека едно лице е застрелано од безбедносните сили откако претходно се обидело да му го одземе оружјето на припадник на воена патрола.

Француската Влада побара преку социјалните мрежи одговорно однесување на нивните корисници и да не шират лажни информации.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.