Поврзи се со нас

Популарно.мк

Облачно со слаби врнежи од дожд

Вести

Облачно со слаби врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени слаби врнежи од дожд, а на повисоките места и планините, претежно во јужниот дел од земјава, дожд и снег. Ќе дува умерен северен ветер.

Како  резултат на поминувањето на ладниот фронтален систем преку нашето подрачје, денеска  дневната температура на воздухот ќе опадне за 8 до 10 степени во споредба со вчерашната.

Минималната температура ќе се движи од нула до пет степени, а дневната од 8 до 14 степени.

Потоа се очекува постепено стабилизирање и затоплување.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.