//
Следи нѐ
To Top

Принцот Џорџ тргнува во училиште и не смее да има еден најдобар пријател!

Принцот Џорџ наскоро тргнува во приватното училиште „Thomas’s“ во Лондон, каде ќе го почне основното образование.

Тоа е училиште кое го посетуваат момчиња и девојчиња, со што Џорџ ќе ја прекине семејната традиција, по која неговиот дедо и татко посетувале исклучиво машки училишта.

реклама

Во тоа училиште првото правило на кое ги учат децата е дека секогаш мораат да бидат добри и љубезни, но исто така ги обесхрабруваат да изберат само еден најдобар другар, со цел да не бидат повредени доколку тој ги напушти, пишува „Сан“.

Неговото училиште чини 5.653 фунти за полугодие, а посебно е фокусирано на уметноста, спортот и активности во природа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијамарт 27, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијамарт 27, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијамарт 27, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: