//
Следи нѐ
To Top

Се продава вилата на Селена Гомез

Селена Гомез ја продава нејзината вила во  во Тексас по цена од 2,999 милиони долари.

Вилата има пет спални соби и шест бањи и се простира на површина од речиси 1.000 метри квадратни.

реклама

Вилата што е изградена во 2005 година има исклучителни архитектонски детали.

Покрај вилата се сместени тениски терен, голф терен и базен со солена вода.

Како и сите други млади ѕвезди Селена не поминува многу време на едно место кога станува збор за недвижнините.

Во 2014 година таа ја продаде нејзината вила во Калифорнија, што во 2011 година ја купи по цена од 2,175 милиони долари. Нејзината вила ја купи Иги Азалеа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: