//
Следи нѐ
To Top

Адел повеќе не сака да настапува на турнеи

Британската пејачка Адел за време на концерт на Нов Зеланд им порача на своите фанови дека не знае дали во иднина повторно ќе оди на турнеи.

Адел на концертот во Окланд рече дека „турнеите не се нешто во што таа е добра“ и додаде дека не знае дали во иднина ќе ги организира, објави новозеландскиот весник „Хералд“.

реклама

Концертот во Окланд е последен пред концертот на стадионот „Вембли’ во Лондон, со кој ова лето ја завршува големата турнеја.

Познатата пејачка на концертот настаои по дожд, со целосно мокар фустан врз кој облече најлонски мантил.

– А јас потрошив два часа непотребно средувајќи ја косата и шминката, се пошегува наврнатата Адел.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: