//
Следи нѐ
To Top

„GusGus“ во април доаѓаат во Скопје

Електронскиот бенд „GusGus“ од  Исланд на 22 април ќе настапи во Скопје.

Организаторите „Вин Мјузик Фридом“  најавуваат подетални информации за локацијата и влезниците наскоро.

реклама

„GusGus“, кои имаат девет студиски албуми, низ својата кариера неколкупати ја менуваа поставата на членовите, но ја задржа својата уникатност и препознатливост во музиката.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: