Поврзи се со нас

Популарно.мк

„GusGus“ во април доаѓаат во Скопје

МК Сцена

„GusGus“ во април доаѓаат во Скопје

Електронскиот бенд „GusGus“ од  Исланд на 22 април ќе настапи во Скопје.

Организаторите „Вин Мјузик Фридом“  најавуваат подетални информации за локацијата и влезниците наскоро.

„GusGus“, кои имаат девет студиски албуми, низ својата кариера неколкупати ја менуваа поставата на членовите, но ја задржа својата уникатност и препознатливост во музиката.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.