Поврзи се со нас

Популарно.мк

Џон Леџенд одржа мини концет на метро станица во Лондон (ВИДЕО)

Музика

Џон Леџенд одржа мини концет на метро станица во Лондон (ВИДЕО)

Музичката ѕвезда Џон Леџенд ги изненади фановите во Лондон, кога без никаква најава оддржа концерт на метро станицата „Сент Панкрас“.

Леџенд, кој е добитник на повеќе Греми награди, седејќи на пијано ги „почести“ патниците во Лондон со неколку од неговите најголеми хитови, како „Ordinary People“ и „All of me“.

Минувачите беа воодушевени, а некои во неверица извикуваа „па дали е ова е возможно“.

Неколку моменти пред да се појави на станицата, Џон на Твитер објави дека пристигнува во Лондон.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.