//
Следи нѐ
To Top

Џон Леџенд одржа мини концет на метро станица во Лондон (ВИДЕО)

Музичката ѕвезда Џон Леџенд ги изненади фановите во Лондон, кога без никаква најава оддржа концерт на метро станицата „Сент Панкрас“.

Леџенд, кој е добитник на повеќе Греми награди, седејќи на пијано ги „почести“ патниците во Лондон со неколку од неговите најголеми хитови, како „Ordinary People“ и „All of me“.

реклама

Минувачите беа воодушевени, а некои во неверица извикуваа „па дали е ова е возможно“.

Неколку моменти пред да се појави на станицата, Џон на Твитер објави дека пристигнува во Лондон.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: