Поврзи се со нас

Популарно.мк

СКОПЈЕ СЕ СМЕЕ: Априлијада во центарот на градот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ФОТО: МИА

Вести

СКОПЈЕ СЕ СМЕЕ: Априлијада во центарот на градот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Маскирани дечиња во ликовите од детските цртан филмови, принцови, принцези, кловнови, самовили уживаа во забавата организирана од Град Скопје под мотото „Скопје се смее“.

Ноќната забава ќе почне во 20 часот, а на Плоштад Македонија ќе настапат: Андријана Јаневска, Мартија Станојковиќ, Влатко Илиевски, Александар Тарабунов, Лаура Крлиу и групата-BRASS BROTHERS. Маскираните посетители ќе продефилираат на сцената, ќе има и други изненадувања, да не откриваме се, а за крај и настап на  Диџеј.

Во продолжение погледнете дел од атмосферата:

133636573 133636572 133636569 133636574
<
>
ФОТО: МИА

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.