//
Следи нѐ
To Top

СКОПЈЕ СЕ СМЕЕ: Априлијада во центарот на градот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Маскирани дечиња во ликовите од детските цртан филмови, принцови, принцези, кловнови, самовили уживаа во забавата организирана од Град Скопје под мотото „Скопје се смее“.

Ноќната забава ќе почне во 20 часот, а на Плоштад Македонија ќе настапат: Андријана Јаневска, Мартија Станојковиќ, Влатко Илиевски, Александар Тарабунов, Лаура Крлиу и групата-BRASS BROTHERS. Маскираните посетители ќе продефилираат на сцената, ќе има и други изненадувања, да не откриваме се, а за крај и настап на  Диџеј.

реклама

Во продолжение погледнете дел од атмосферата:

133636573 133636572 133636569 133636574
<
>
ФОТО: МИА

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: