//
Следи нѐ
To Top

Чај што помага за синдромот на нервозни црева

Еден од чаевите што помага за подобро варење на храната е маточината.

Таа ги ублажува мачнините, надуеноста, гасовите и грчевите во стомакот, а исто така помага и при слабиот апетит.

реклама

Чајот од маточина се пие без засладувачи пред оброците или засладен со малку мед по оброкот.

Овој чај во комбинација со нане помага и за синдромот на нервозни црева.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: