Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Даниел Њумен „излезе од плакарот“

Сцена

Даниел Њумен „излезе од плакарот“

Ѕвездата од серијата „Walking Dead“, Даниел Њумен „излезе од плакарот“, односно јавно призна дека е хомосексуалец, со што изненади многумина, иако и претходно се шпекулираше околу тоа.

– Признавам дека сум геј и горд сум на тоа. Ве сакам сите. Бидете и вие горди на себе. На светот сме му потребни сите, баш онакви какви што сме, напиша тој на Твитер, по што имаше и трпение да одговара на секој коментар од своите фанови.

Подоцна глумецот објави и видео, каде објасни зошто се одлучил на светот да му каже за својата сексуална определба.

Имено, една активистка од прифатилиштето за ЛГБТ тинејџери, каде што и тој самиот е волонтер, му се заблагодарила за помошта и неговата посветеност во центарот. Тогаш, како самиот вели, сфатил дека тоа треба да сподели со цел свет.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.