//
Следи нѐ
To Top

Даниел Њумен „излезе од плакарот“

Ѕвездата од серијата „Walking Dead“, Даниел Њумен „излезе од плакарот“, односно јавно призна дека е хомосексуалец, со што изненади многумина, иако и претходно се шпекулираше околу тоа.

– Признавам дека сум геј и горд сум на тоа. Ве сакам сите. Бидете и вие горди на себе. На светот сме му потребни сите, баш онакви какви што сме, напиша тој на Твитер, по што имаше и трпение да одговара на секој коментар од своите фанови.

реклама

Подоцна глумецот објави и видео, каде објасни зошто се одлучил на светот да му каже за својата сексуална определба.

Имено, една активистка од прифатилиштето за ЛГБТ тинејџери, каде што и тој самиот е волонтер, му се заблагодарила за помошта и неговата посветеност во центарот. Тогаш, како самиот вели, сфатил дека тоа треба да сподели со цел свет.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: