fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најмалку десет лица загинаа при експлозија во Санкт Петербург

Вести

Најмалку десет лица загинаа при експлозија во Санкт Петербург

Се уште не се утврдени причините за експлозијата во метрото во Санкт Петербург, се разгледуваат сите верзии, вклучително и терористички акт, изјави рускиот претседател Владимир Путин.

Според првичните информации во експлозијата што се случи на метро станица во Санкт Петербург најмалку десет лица загинаа, а од 20 до 30 луѓе се повредени. Меѓу повредените има и деца.

Руските медиуми јавија дека во тек е евакуација од тунелот. Се претпоставува дека експлозијата била предизвикана од неидентификуван апарт што се наоѓал во еден од вагоните.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.