//
Следи нѐ
To Top

Најмалку десет лица загинаа при експлозија во Санкт Петербург

Се уште не се утврдени причините за експлозијата во метрото во Санкт Петербург, се разгледуваат сите верзии, вклучително и терористички акт, изјави рускиот претседател Владимир Путин.

Според првичните информации во експлозијата што се случи на метро станица во Санкт Петербург најмалку десет лица загинаа, а од 20 до 30 луѓе се повредени. Меѓу повредените има и деца.

реклама

Руските медиуми јавија дека во тек е евакуација од тунелот. Се претпоставува дека експлозијата била предизвикана од неидентификуван апарт што се наоѓал во еден од вагоните.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: