//
Следи нѐ
To Top

Леопард блокира меѓународен аеродром

Единствениoт меѓународен аеродром во Непал беше на кусо затворен вчера, затоа што беше забележан леопард на пистата, изјавија официјални лица.

Меѓународниот аеродром Трибхуван, кој се наоѓа во Катманду, главниот град на Непал, беше затворен вчера претпладне по локално време, веднаш откако е забележан леопардот на пистата, рече официјалното лице на аеродромот.

реклама

Полицијата и шумските чувари беа веднаш повикани и беа блокирани одводите за невреме, каде највероватно се криел леопардот.

Летовите се продолжени по прекинување од околу половина час, но потрагата по животното продолжува. Аеродромот се наоѓа во градот и зафаќа еден шумски дел на северниот крај.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијааприл 4, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијааприл 4, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијааприл 4, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: