//
Следи нѐ
To Top

Гугл ќе ви намигне ако гледате премногу „филмчиња за возрасни“ (ФОТО)

Гугл знае сѐ!

Тајниот начин на пребарување во Гугл хром, наречен „скриен мод или инкогнито“ е пред се смислен за луѓето да можат да пребаруваат подароци за своите партнери без тие да дознаат или да гуглаат работи за кои се срамат и не сакаат другите за тоа да дознаат, чепкајќи ја историјата.

реклама

Меѓутоа, поголемиот број на луѓе ја користат оваа опција за да гледаат порно филмови.

Да, овој мод ви овозможување да правите што сакате и најдоброто од сѐ е што не остава траги за тоа!

Умовите во Гугл се свесни за ова, па одлучиле да се пошегуваат со своите корисници. Па така, доколку поминувате многу време во инкогнито модот за гледање на… „филмчиња“, тогаш Гугл ќе ви намигне!

Инаку, овој знак е дел од многуте скриени знаци кои Гугл ги пушти за овој Велигден, под името „Велигденски јајца“, и според традицијата за Велигден во западните земји, вие сте тие кои треба да ги најдете овие скриени јајца.

Ако најдете уште некое ново „јајце“ – ве чекаме да не известите!

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Интернет

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: