Поврзи се со нас

Популарно.мк

Гугл ќе ви намигне ако гледате премногу „филмчиња за возрасни“ (ФОТО)

Интернет

Гугл ќе ви намигне ако гледате премногу „филмчиња за возрасни“ (ФОТО)

Гугл знае сѐ!

Тајниот начин на пребарување во Гугл хром, наречен „скриен мод или инкогнито“ е пред се смислен за луѓето да можат да пребаруваат подароци за своите партнери без тие да дознаат или да гуглаат работи за кои се срамат и не сакаат другите за тоа да дознаат, чепкајќи ја историјата.

Меѓутоа, поголемиот број на луѓе ја користат оваа опција за да гледаат порно филмови.

Да, овој мод ви овозможување да правите што сакате и најдоброто од сѐ е што не остава траги за тоа!

Умовите во Гугл се свесни за ова, па одлучиле да се пошегуваат со своите корисници. Па така, доколку поминувате многу време во инкогнито модот за гледање на… „филмчиња“, тогаш Гугл ќе ви намигне!

Инаку, овој знак е дел од многуте скриени знаци кои Гугл ги пушти за овој Велигден, под името „Велигденски јајца“, и според традицијата за Велигден во западните земји, вие сте тие кои треба да ги најдете овие скриени јајца.

Ако најдете уште некое ново „јајце“ – ве чекаме да не известите!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.