//
Следи нѐ
To Top

СКОПЈЕ ВО ПРОЛЕТ: Расцутеа јапонските цреши (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Цутот на јапонските цреши кој деновиве е интензивен создава бајковита атмосфера низ градските улици и паркови низ Скопје.

Богатиот цвет на цреша кој е еден од најубавите во природата, како и прошетката по паднатите ливчиња создаваат несекојдневно чувство кај минувачите, односно граѓаните на Скопје.

реклама

Градот Скопје во изминатите години засади околу 300 садници од ова листопадно дрво на територијата на Скопје.

Уживајте во оваа пролетна фотогалерија од главниот град.

Skopje Skopje Japonski cresi (2) Skopje Japonski cresi (5)
<
>

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Скопје

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: