Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СКОПЈЕ ВО ПРОЛЕТ: Расцутеа јапонските цреши (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Скопје

СКОПЈЕ ВО ПРОЛЕТ: Расцутеа јапонските цреши (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Цутот на јапонските цреши кој деновиве е интензивен создава бајковита атмосфера низ градските улици и паркови низ Скопје.

Богатиот цвет на цреша кој е еден од најубавите во природата, како и прошетката по паднатите ливчиња создаваат несекојдневно чувство кај минувачите, односно граѓаните на Скопје.

Градот Скопје во изминатите години засади околу 300 садници од ова листопадно дрво на територијата на Скопје.

Уживајте во оваа пролетна фотогалерија од главниот град.

Skopje Skopje Japonski cresi (2) Skopje Japonski cresi (5)
<
>

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Скопје

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.