Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Велики петок неработен за православните христијани

Вести

Велики петок неработен за православните христијани

Министерството за труд и социјална политика информира дека 14 април 2017 година, Велики петок, петок пред Велигден е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед. 

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православната вероисповед им го честита празникот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.