Поврзи се со нас

Популарно.мк

Вечерва диџејката Amelie Lens настапува во Епицентар

МК Сцена

Вечерва диџејката Amelie Lens настапува во Епицентар

Уште една успешна диџејка во Скопје ќе настапи на 7 април во клубот Епицентар. Нејзиното име е Amelie Lens која ни доаѓа од Белгија за да ги забавува љубителите на techno и house музиката. Amelie Lens како молња пристигна на светската сцена и покажа дека секој труд вложен во креативноста и талентот, нејчесто резултира со сатисфакција.

Медиумите за неа сакаат да пишуваат како за модел кој патем е квалитетен DJ, но таа вели: „Јас не чувствувам потреба во DJ кабината да ја презентирам својата женственост или добар изглед. Тука сум да ја споделам музиката и енергијата со луѓето“.

Родена е во Antwerp град со сериозна techno и house традиција каде таа ќе успее со многу напор и посветеност кон диџејството да стигне до моментална позиција каде ја дели DJ кабината со врвни techno DJи, а нејзината продукција која не брои многу изданија да биде дел од сетовите на: Maceo Plex, Kobosil, Locked Groove, Mind Against, Pan-Pot, Ian Pooley, Shall Ocin, Danny Tenaglia, Danny Daze, DJ Hell. Таа издава за Second State на Pan – Pot и во моментов е DJ кој секој добар underground techno клуб сака да го има.

Како DJ, таа е енергична и моќна, а од нејзината резиденција во клубот Labyrinth во Hasselt произлегоа настапи со големи имиња на електронската сцена, кои воедно отворија можност и за промоција на локални талентирани артисти од Белгија.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.