Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ИНТЕРНЕТ ХИТ: Полицаец интервенирал додека давал изјава во програма во живо (ВИДЕО)

Видео

ИНТЕРНЕТ ХИТ: Полицаец интервенирал додека давал изјава во програма во живо (ВИДЕО)

Несекојдневна ситуација се случи во австралискиот град Алсбурим кога еден пијан човек се вмешал во изјава на еден полицаец.

Полицаецот се вклучил во програма во живо, но вниманието му го свртел еден пијан човек, па тој одеднаш без никаква најава ја прекинал изјавата и се упатил кон мажот.

Видно бесен го фатил за ракав и го однел во полициската станица.

Мажот потоа во затвор минал 24 часа и добил казна од 500 австралиски долари.

Видеото од настанот набрзо се прошири на социјалните мрежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.