Поврзи се со нас

Популарно.мк

ПРЕСЛУШАЈТЕ ГО ПРВИ: „Д Чеинсмокерс“ го објавија својот хитовски, деби албум (ВИДЕО)

Музика

ПРЕСЛУШАЈТЕ ГО ПРВИ: „Д Чеинсмокерс“ го објавија својот хитовски, деби албум (ВИДЕО)

Пристигна долгоочекуваниот албум „Memories…Do Not Open“!

„Д Чеинсмокерс“ доминираа по радио станиците, топ листите и клубовите изминатите години, но сѐ уште немаа албум – се до денеска! Официјално пристигна албумот „Memories…Do Not Open“ на стриминг сервисите, интернет продавниците и на официјалниот Јутјуб канал на оваа група.

Иако веќе напамет ги знаеме песните од новиот албум, вклучувајќи го водечкиот сингл „Paris“, и хитовите како „Something Just Like This“ feat. Coldplay, „The One“, денеска беше објавена и песната „Young“ која можете да ја слушнете овде.

Дали некоја од овие песни ќе успее да го надмине мегахитот „Closer“? „Something Like This“ веќе е на третото место на Billboard Hot 100 топ листата оваа недела!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.