//
Следи нѐ
To Top

ПРЕСЛУШАЈТЕ ГО ПРВИ: „Д Чеинсмокерс“ го објавија својот хитовски, деби албум (ВИДЕО)

Пристигна долгоочекуваниот албум „Memories…Do Not Open“!

„Д Чеинсмокерс“ доминираа по радио станиците, топ листите и клубовите изминатите години, но сѐ уште немаа албум – се до денеска! Официјално пристигна албумот „Memories…Do Not Open“ на стриминг сервисите, интернет продавниците и на официјалниот Јутјуб канал на оваа група.

реклама

Иако веќе напамет ги знаеме песните од новиот албум, вклучувајќи го водечкиот сингл „Paris“, и хитовите како „Something Just Like This“ feat. Coldplay, „The One“, денеска беше објавена и песната „Young“ која можете да ја слушнете овде.

Дали некоја од овие песни ќе успее да го надмине мегахитот „Closer“? „Something Like This“ веќе е на третото место на Billboard Hot 100 топ листата оваа недела!

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: