fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Земјотрес со јачина од 5.2 степени во Албанија – почувствуван и во Македонија

Балкан

Земјотрес со јачина од 5.2 степени во Албанија – почувствуван и во Македонија

Земјотрес со јачина од 5.2 степени и интензитет од 5 степени ја стресе Албанија попладнево, во 13:53 часот.

Епицентарот на земјотресот бил 55 километри северно од Тирана, а истиот бил почувствуван и во Македонија, Косово и Црна Гора.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Балкан

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.