//
Следи нѐ
To Top

ПОРАДИ КОНЦЕРТ НА БРИТНИ СПИРС: Одложени изборите во Израел

Претставник на Лабуристичката партија во Израел соопшти дека раководството одлучило да ги одложи изборите за партиски лидер, бидејќи не можеле да најдат соодветно обезбедување за тој ден, бидејќи сите ќе бидат ангажирани тој ден.

Пејачката Спирс на 3 јули првпат ќе настапи во Тел Авив.

реклама

Воедно, тие одлучиле да го поместат терминот и поради тоа што не сакале луѓето да се откажат од гласање поради концертот, метежот во сообраќајот и општиот метеж во градот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: