Поврзи се со нас

Популарно.мк

ПОРАДИ КОНЦЕРТ НА БРИТНИ СПИРС: Одложени изборите во Израел

Музика

ПОРАДИ КОНЦЕРТ НА БРИТНИ СПИРС: Одложени изборите во Израел

Претставник на Лабуристичката партија во Израел соопшти дека раководството одлучило да ги одложи изборите за партиски лидер, бидејќи не можеле да најдат соодветно обезбедување за тој ден, бидејќи сите ќе бидат ангажирани тој ден.

Пејачката Спирс на 3 јули првпат ќе настапи во Тел Авив.

Воедно, тие одлучиле да го поместат терминот и поради тоа што не сакале луѓето да се откажат од гласање поради концертот, метежот во сообраќајот и општиот метеж во градот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.