fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Шведската полиција откри експлозив во камионот користен за нападот во Стокхолм

Вести

Шведската полиција откри експлозив во камионот користен за нападот во Стокхолм

Шведската полиција пронашла експлозив во камионот. кој влета во толпа народ пред стоковна куќа во центарот на Стокхолм, при што загинаа најмалку четири лица, а повредени се 15.

Шведската телевизија СВТ изформира дека полицијата во камионот пронашла вреќа со експлозив.

Но во исто време, шефот на шведската безбедносна служба одби да потврди дека е пронајден експлозив во камионот.

Инаку во Шведска денеска е Ден на жалост, а знамињата на владините згради ќе бидат спуштени на половина копје.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.