//
Следи нѐ
To Top

Шведската полиција откри експлозив во камионот користен за нападот во Стокхолм

Шведската полиција пронашла експлозив во камионот. кој влета во толпа народ пред стоковна куќа во центарот на Стокхолм, при што загинаа најмалку четири лица, а повредени се 15.

Шведската телевизија СВТ изформира дека полицијата во камионот пронашла вреќа со експлозив.

реклама

Но во исто време, шефот на шведската безбедносна служба одби да потврди дека е пронајден експлозив во камионот.

Инаку во Шведска денеска е Ден на жалост, а знамињата на владините згради ќе бидат спуштени на половина копје.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: