fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почувствуван земјотрес во Прилеп, епицентарот во Грција

Вести

Почувствуван земјотрес во Прилеп, епицентарот во Грција

Земјотрес е почувствуван изутрина во 7:39 минути во Прилеп и околината, со интензитет меѓу три и четири степени според Европската макросеизмичка скала.

Епицентарот на земјотресот бил во Грција на 110 километри од Скопје, со јачина од 3,9 според Рихтеровата скала, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотресот регистриран вчера попладне во Дебар, Тетово, Гостивар, Скопје и околината,  беше со епицентар во Албанија во граничното епицентрално подрајче Дебар-Пешкопеја, а со интензитет од 4,8 степени според Рихтер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.