//
Следи нѐ
To Top

Слаб земјотрес вечерва ги вознемири скопјани

Земјотрес со јачина од 2,7 степени и интензитет од 4 степени вечерва ги вознемири скопјани.

Според информации од европскиот сеизмолошки центар, земјотресот бил со епицентар во скопското сеизмичко подрачје, на 8 километри источно од Скопје, на длабочина од само 1 километар.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: