fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Слаб земјотрес вечерва ги вознемири скопјани

Вести

Слаб земјотрес вечерва ги вознемири скопјани

Земјотрес со јачина од 2,7 степени и интензитет од 4 степени вечерва ги вознемири скопјани.

Според информации од европскиот сеизмолошки центар, земјотресот бил со епицентар во скопското сеизмичко подрачје, на 8 километри источно од Скопје, на длабочина од само 1 километар.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.