//
Следи нѐ
To Top

Стјуардеси на Туркиш ерлајнс породија Французинка на височина од 13 илјади метри

Стјуардеси од турската авиокомпанија „Туркиш ерлајнс“ помогнаа на француска државјанка да роди на височина 13 илјади метри, јави Анадолија.повикувајќи се на агенцијата Анадолија.

Патничката родила дете во авионот, кој патувал на релација Конакри (Гвинеја) – Уагадугу (Буркина Фасо) – Истанбул (Турција).

реклама

За време на летот Диаби Нафи добила контракции и стјуардесите биле принудени да станат акушерки.

Младата мајка и новороденото девојче биле однесени во болница по слетувањето на авионот во Уагадугу.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијааприл 9, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијааприл 9, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијааприл 9, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: