Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Претставата Хари Потер апсолутен победник на доделувањето на „Лоренс Оливие” наградите

Сцена

Претставата Хари Потер апсолутен победник на доделувањето на „Лоренс Оливие” наградите

Пиесата за детето волшебник „Хари Потер и проколнатото дете” сношти собра рекорден број награди „Лоренс Оливие”, меѓу кои и за најдобра нова пиеса.

Меѓу деветте награди се оние за сценографија, осветлување, звук, костими, најдобар режисер (Џон Тифани) и три награди за глума. Џејми Паркер ја освои статуетката за улогата на Хари Потер.

Приказната временски е сместена 19 години по онаа во последната книга на Џоу Роулинг. Во неа, фокусот е врз децата на Хари и неговите пријатели, како и нивните нови авантури во училиштето за магија и волшепство „Хогвартс”.

За најдобар мјузикл беше проглесен „Денот на мрмотот”.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.