//
Следи нѐ
To Top

Базен во кој се чувствувате како да лебдите во воздух

Веднаш да кажеме дека ова не е место за оние кои се плашат од височина.

Базенот со застаклено дно на покривот од еден скап станбен блок во Хјустон дури и на фотографијата предизвикува вртоглавица.

реклама

Базенот, чиј еден дел е направен од дебел плексиглас, низ кој можете да ги гледате минувачите долу под зградата, се наоѓа на 42. кат и е познат  како „Скај пул“ (базен на небото).

Пристап до базенот имаат само станарите на зградата, а тоа можете и Вие да станете доколку изнајмите гарсониера за 1.800 долари месечно или пентхаус за импресивните 19.000 долари месечно.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијааприл 11, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијааприл 11, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијааприл 11, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: