//
Следи нѐ
To Top

ГРАБЕЖ ВО НЛБ БАНКА: Вработен украл 2 милиони франци и 270 илјади евра од трезорот

Четириесет годишен вработен во НЛБ банка, вчера попладне го ограбил трезорот на банката.

Случајот во полиција го пријавил директорот на трезорот во 16:58 часот.

реклама

Од полицијата информираат дека вработението Б.С. од трезорот одзел 2 милиони франци и 270.000 евра, ги ставил во ќеса и без да биде забележан излегол од банката.

Полицијата трага по лицето.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: