fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ГРАБЕЖ ВО НЛБ БАНКА: Вработен украл 2 милиони франци и 270 илјади евра од трезорот

Вести

ГРАБЕЖ ВО НЛБ БАНКА: Вработен украл 2 милиони франци и 270 илјади евра од трезорот

Четириесет годишен вработен во НЛБ банка, вчера попладне го ограбил трезорот на банката.

Случајот во полиција го пријавил директорот на трезорот во 16:58 часот.

Од полицијата информираат дека вработението Б.С. од трезорот одзел 2 милиони франци и 270.000 евра, ги ставил во ќеса и без да биде забележан излегол од банката.

Полицијата трага по лицето.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.