//
Следи нѐ
To Top

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на нивната тетка

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот ќе бидат деверче и деверица на свадбата на нивната тетка Пипа Мидлтон, соопшти Палатата Кенсингтон.   

Пипа е сестра на сопругата на британскиот принц Вилијам, војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон. Таа ќе се венча со менаџерот на Хеџ фонд, Џејмс Матјуз. Свадбата е закажана за во црквата Сент Марк во Енглфилд, и ќе се одржи на 20 мај годинава.

реклама

На свадбата покрај Кејт и Вилијам, се разбира, ќе присуствува и принцот Хари.

Малата принцеза Шарлот ќе наполни две години на 2 мај, речиси три седмици пред свадбата. Принцот Џорџ пак, на 22 јули ќе го прослави својот четврти роденден.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијааприл 11, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијааприл 11, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијааприл 11, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: