fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ноќните волци во хуманитарно автомобилско дефиле за подигнување на свеста за ракот на дебелото црево (ФОТО)

МК Сцена

Ноќните волци во хуманитарно автомобилско дефиле за подигнување на свеста за ракот на дебелото црево (ФОТО)

Ноќните волци предводени од својот лидер Ленин Јовановски, постојано мобилизирани во својата општествено одговорна и хуманитарна улога.

Тие изминатиот викенд го обезбедуваа хуманитарното автомобилско дефиле во Скопје кое имаше цел да ја подигне свеста во превенцијата на ракот на дебелото црево, а кое беше во организација на Лајонс клубот од Македонија и поддржано од повеќе мото и автомобилски клубови.

Не случајно го заслужуваат големиот респект во нашата држава, но и пошироко во Европа и Светот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.