//
Следи нѐ
To Top

Ноќните волци во хуманитарно автомобилско дефиле за подигнување на свеста за ракот на дебелото црево (ФОТО)

Ноќните волци предводени од својот лидер Ленин Јовановски, постојано мобилизирани во својата општествено одговорна и хуманитарна улога.

Тие изминатиот викенд го обезбедуваа хуманитарното автомобилско дефиле во Скопје кое имаше цел да ја подигне свеста во превенцијата на ракот на дебелото црево, а кое беше во организација на Лајонс клубот од Македонија и поддржано од повеќе мото и автомобилски клубови.

реклама

Не случајно го заслужуваат големиот респект во нашата држава, но и пошироко во Европа и Светот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: