Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МВР со зајакнати безбедносни мерки во празничните денови

Вести

МВР со зајакнати безбедносни мерки во празничните денови

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во пресрет на велигденските празници ќе преземе низа безбедносни мерки и активности, согласно сoодветните оперативни планови за работа, за нивно непречено одвивање, како и во насока на заштита на јавниот ред и мир и безбедноста на објектите и на граѓаните.

– Со оглед на глобалните терористички закани од страна на терористичката ИСИЛ, во коишто цели се и верски објекти, како што беа неодамнешните напади во Египет, потоа таргетирањето на земјите од Балканот, меѓу кои и Република Македонија, а вклучително и масовните собирања на граѓани, МВР ќе ги зајакне безбедносните мерки и активности во наредните денови на целата територија на државата, стои во соопштението.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.