fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Хакери украле разголени фотографии на Мајли Сајрус

Сцена

Хакери украле разголени фотографии на Мајли Сајрус

Пејачката Мајли Сајрус во јавност често се појавува во гардероба, која повеќе открива, отколку што покрива, а и на Инстаграм објавува фотографии каде најчесто позира со разголени гради.

Освен тоа, таа е позната и по контроверзните настапи на своите концерти, со користење на пластични гениталии.

Меѓутоа, како што објавија американските таблоиди, пејачката сега е во паника, откако хакери од нејзиниот компјутер украле фотографиите на кои таа позира гола и ги продале на интернет портали.

Според таблоидите, станува збор за истите хакери, кои претходно украдоа и разголени фотогрфии на Емили Ратајковски, Ема Вотстон и Деми Ловато.

За аферите со хакираните разголени фотографии се огласи само потпаролот на Ратајковски, кој рече дека сликите биле украдени на едно снимање, но набрзо „исчезнале“ од интерент страницата на која биле објавени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.