//
Следи нѐ
To Top

ПИНК ЅВЕЗДИЧКИ: Со „Во коси да ти спијам“ малата Драгана Јовановска на чекор до финале (ВИДЕО)

Малечката ѕвездичка Драгана Јовановска од Куманово е првата Македонка која го помина седмиот круг од српското талент шоу „Пинк Ѕвездички“, пишува ТВ Пакет.

Во најновата емисија, емитувана вчеравечер во земјите низ регионот, Драгана ја отпеа легендарната „Во коси да ти спијам“ од Тоше Проески, но во преработениот аранжман и верзија од симпатичниот женски квартет „Фрајле“.

реклама

Нашата ѕвездичка настапи на сцена во придружба на девојките од две денс студија и освен со пеењето, изненади и со играњето.

ПИНК ЅВЕЗДИЧКИ: Со „Во коси да ти спијам“ малата Драгана Јовановска на чекор до финале (ВИДЕО)

– Преубаво како млеко, со шмек и боја на Македонија, одлично отпеано. Од емисија во емисија нѝ ја покажуваш својата ширина во пеење, постојано напредуваш и сите ја чувствуваат вибрацијата со која нѐ правиш среќни – искоментира Сале Тропико, на што се надоврза Сергеј Четковиќ кој единствено бараше да има и тапани во аранжманот на верзијата за Драгана да би се снашла уште подобро.

По шоу препирката која ја имаа Гоца и Сергеј, Гоца успеа да дојде до збор и да ѝ даде совети на Драгана да внимава на ритмичноста и концентрацијата.

– Ја одбра црвената боја во твојот стјалинг. Тоа е боја на радоста, љубовта, среќата и безгрижноста, Шпанија на македонски начин. Продолжи само така, биди ваква и расположувај нѐ како што го направи тоа и сега – искоментира Јелена Томашевиќ за настапот на нашата Драгана.

Во продолжение погледнете ја нејзината изведба и бодрете ги нашите македонски деца до самото финале.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: