Поврзи се со нас

Популарно.мк

ПИНК ЅВЕЗДИЧКИ: Со „Во коси да ти спијам“ малата Драгана Јовановска на чекор до финале (ВИДЕО)

МК Сцена

ПИНК ЅВЕЗДИЧКИ: Со „Во коси да ти спијам“ малата Драгана Јовановска на чекор до финале (ВИДЕО)

Малечката ѕвездичка Драгана Јовановска од Куманово е првата Македонка која го помина седмиот круг од српското талент шоу „Пинк Ѕвездички“, пишува ТВ Пакет.

Во најновата емисија, емитувана вчеравечер во земјите низ регионот, Драгана ја отпеа легендарната „Во коси да ти спијам“ од Тоше Проески, но во преработениот аранжман и верзија од симпатичниот женски квартет „Фрајле“.

Нашата ѕвездичка настапи на сцена во придружба на девојките од две денс студија и освен со пеењето, изненади и со играњето.

– Преубаво како млеко, со шмек и боја на Македонија, одлично отпеано. Од емисија во емисија нѝ ја покажуваш својата ширина во пеење, постојано напредуваш и сите ја чувствуваат вибрацијата со која нѐ правиш среќни – искоментира Сале Тропико, на што се надоврза Сергеј Четковиќ кој единствено бараше да има и тапани во аранжманот на верзијата за Драгана да би се снашла уште подобро.

По шоу препирката која ја имаа Гоца и Сергеј, Гоца успеа да дојде до збор и да ѝ даде совети на Драгана да внимава на ритмичноста и концентрацијата.

– Ја одбра црвената боја во твојот стјалинг. Тоа е боја на радоста, љубовта, среќата и безгрижноста, Шпанија на македонски начин. Продолжи само така, биди ваква и расположувај нѐ како што го направи тоа и сега – искоментира Јелена Томашевиќ за настапот на нашата Драгана.

Во продолжение погледнете ја нејзината изведба и бодрете ги нашите македонски деца до самото финале.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.