fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: 17-годишно момче усмртено со нож на Матка

Вести

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: 17-годишно момче усмртено со нож на Матка

17-годишно момче поради засега непознати причина е усмртено со нож на Матка.

Малолетникот е жртва меѓусебна расправија која прераснала во тепачка, а завршила со убод од нож.

Момчето, родено во 2000  година, е прободено во градниот кош.

Од МВР се на терен и ги истражуваат причините за расправијата која завршила со трагичен крај. Тие потврдуваат дека во тепачка учествувале две момчиња, родени во 1997 и 2000 година.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.