Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во мај следуваат продолжен викенд и два неработни дена

Вести

Во мај следуваат продолжен викенд и два неработни дена

Оваа година неработните денови често се поврзуваат со викендот, па ќе одмораме во продолжен викенд повеќе пати во годината, а наредниот продолжен викенд ни е на почетокот на месец мај.

Во текот на мај следуваат уште три државни празници, кои согласно Законот за празници се неработни денови.

  • 1 мај (понеделник), Ден на Трудот
  • 24 мај (среда), „Св. Кирил и Методиј“ Ден на сесловенските просветители
  • 27 мај (сабота), првиот ден на Рамазан Бајрам

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.