fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ИЗНЕНАДУВАЊЕ НА „КОАЧЕЛА“: Слушнете го новиот хит на Лејди Гага (ВИДЕО)

Сцена

ИЗНЕНАДУВАЊЕ НА „КОАЧЕЛА“: Слушнете го новиот хит на Лејди Гага (ВИДЕО)

О да! Гага има нова песна! И публиката на „Коачела“ ја имаше шанса премиерно да ја слушне новата песна која медиумите ја најавија како следниот летен хит.

За време на спектакуларниот настап, Гага изведе голем број од своите познати хитови како „Bad Romance“, „Born This Way“, „Just Dance“, „Speachless“, „Telephone“, „You And I“, „The Edge Of Glory“, „Poker Face“…

Публиката ја почести и со бројни и занимливи костими, но и нови верзии на постарите хитови, меѓу кои се издвои одличниот ремик на песната „Million Reasons“.

Меѓутоа тоа што нас најмногу нѐ изненади е тоа што Лејди Гага на овој голем музички фестивал ја претстави својата нова песна.

Таа и призна на публиката дека последниот период го посветила на пишување на нови песни, а „The Cure“ е една од нив.

Во продолжение слушнете ја песната:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.