//
Следи нѐ
To Top

ИЗНЕНАДУВАЊЕ НА „КОАЧЕЛА“: Слушнете го новиот хит на Лејди Гага (ВИДЕО)

О да! Гага има нова песна! И публиката на „Коачела“ ја имаше шанса премиерно да ја слушне новата песна која медиумите ја најавија како следниот летен хит.

За време на спектакуларниот настап, Гага изведе голем број од своите познати хитови како „Bad Romance“, „Born This Way“, „Just Dance“, „Speachless“, „Telephone“, „You And I“, „The Edge Of Glory“, „Poker Face“…

реклама

Публиката ја почести и со бројни и занимливи костими, но и нови верзии на постарите хитови, меѓу кои се издвои одличниот ремик на песната „Million Reasons“.

Меѓутоа тоа што нас најмногу нѐ изненади е тоа што Лејди Гага на овој голем музички фестивал ја претстави својата нова песна.

Таа и призна на публиката дека последниот период го посветила на пишување на нови песни, а „The Cure“ е една од нив.

Во продолжение слушнете ја песната:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: